Caños de Meca

10s päev siin. Sõita olen saanud 8-9l päeval (üks päev pidi ülestuult jalutama). Käed on läbi piinatud, sest iga kord harjutan nõrkemiseni unhooked sõitu. Täna puhus vahelduseks levante tuul, päikseline ilm, sooja oli 24 kraadi. Tarifa ranna puhul on see offshore tuul. Sõita saab vaid ühes kohas, mis on paraku ülerahvastatud (eriti nädalavahetusel). Võtsin kuulda Otsa nõu ja sõitsin Caños de Meca randa, mis asub Tarifast umbes 60km kaugusel. Mõtlesin, et sellise väikse sõidu teen ilma gps-ta ära, kuid võta näpust – ekslesin kaks korda Barbates ringi. Teeviitade standarditega on siin probleeme. Kohale jõudes avastasin, et tuul on nõrgavõitu. Tarifal lubatud 14ms asemel oli seal maksimaalselt 6-7ms. Caños de Meca levante surfirand on umbes 100m lai, mõlemalt poolt piiravad seda riffid. Kui riffide vahelt välja saaks, siis võiks veel kaugemalgi sõita, kuid tuule suund poleks seal parim. Wave lauaga oleks täna kõvasti lihtsam olnud. Otsustasin tuule tugevnemist oodata ja seni päikest nautida. Rullisin liinid lahti ja tegin oma poomil veel ühe muudatuse, et ühe käega unhooked poomi hoides lohe pööramist aeglustada. Tutvusin kahe toreda sakslasega – Frank ja Stephany, kellega paar tundi rannas lobisesin. Muide Frank oli just lõpetanud ühe Jaan Krossi romaani lugemise! Hehee. Lisaks rääkis ta, et eelmisel laupäeval luges siin 50 lohet kokku! Täna oli rannas vaid 5 lohetajat ja 10kond päevitavat tsikki :D Tuulest kahjuks asja ei saanud, aga kole tahtmine oli poomi uusi sätteid proovida ja siiski läksin tegin paar triipu. Kõik oli hea, kuni tuulevaiksel momendil lohe alla sadas ja pahempidi läks. Ujusin kaldale ära. Puhastasin liinid adrust (riffid!) ja tegin surfipäevale lõpu. Järgmisel korral lähen siiski levantega Las Dunasesse või vaatan Getarese ranna üle. Järgmiseks nädalaks ennustab ainult levantet ja 6st – 22ni ms tuule tugevust! Elame, surfime!

7 thoughts on “Caños de Meca

  1. weekendil käisime Marguse, Raini ja Lindaga Riias mere & spordimessil. Meie imestuseks polnud seal ühtegi surfi firmat esindatud. Oli vaid üks jääkelgu müüa ja wake laudade esindaja ja see oli ka kõik:D 1 angaar oli paatide ja jahtide päralt, 2 saal moto tehnikat ja 3 hall lihtslat muud träni täis. Pärast shoppasime veel Riias ja koju minek:) Mõned pildid veel Jüri põllul sõidust:

    http://gallery.tallinnasurfiklubi.ee/v/20080327-snow/

  2. Lõpuks tulid kaua oodatud tulemused – unhooked front eduka maandumisega ja unhooked back 720 maandumiseta :D Lisaks sain veel ühe kasuliku hooked f16 hüppamise nipi juurde. Uued sätted on bueno, nüüd tunnen end täitsa kodus selle lohega!

  3. cool, pane samas vaimus edasi:) Meil lumi sulab täiega ja sooja on 10 kraadi

  4. Eile õhtul jooksin linnapeal 8le eestlasele otsa. Enamus olid purjelaudurid, üks besti kitesurfer. Nad peatuvad Las Dunases ja on siin veel 4 päeva. Hommikul võtsin hääletaja peale. Prantslane nimega Sylvan, rääkis ilusti inglise keelt. Tuli välja, et tal on siin oma surfikool. Mallory de la Villemarque ja naiste wave-speed crossing maailmameister on tema õpilased. Rääkisin talle, et tahaks sel aastal hp ära teha. Tema kiire nõuanne oli hüppe ajal pead alla liigutada. Eks näeb, kas see suvi nii kaugele jõuab.