Kakumäe trenn nr.2

Hmm tuult jätkus ka õhtuks ja peale tööd Kakumäele. Ilm mega soe võrreldes hommikuga. Täna võtsin esimest korda kasutusele kiivri:) Püsis peas küll, kui rähni trikke tegin…eheeeeee. Täna siis sain triki arsenali uue kena hüppe, unhook back kiteloop. Besti Rain hüppas seda nii kenasti, et võtsin julguse kokku ja lajatasin järgi ja imestuseks esimene katse kohe õnnestus. See andis julgust juurde ja peale seda ainult hüpe teise järel. HP-ga teen väikse pausi, kuna mõtlen juba vaikselt üle:( Soojas vees on ikka teine tera harjutada ja hüpped õnnestuvad tunduvalt paremini. Tiim oli jälle kenasti kohal. Arpol õnnestus de-power liin ära lõhkuda ja Timo käristas oma lohet. Kokku sõitu 2,5 tundi ja loheks 12 ruutu, mõned hüpped tegin ka 9-ga.

13 thoughts on “Kakumäe trenn nr.2

 1. Läks DE-POWER liin katki jah! Kulus läbi teine!
  Sain Risto käest Type 9 liinid ja poomi ja läks sõit edasi. Toimis väga hästi! Tänud Risto!

 2. Käisin ka Kakukal vaatamas, Askot nägin, aga sind kiivri pärast vist ära ei tudnud:D

 3. Üpris huvitav päev oli tõesti. Vahepeal hakkas juba vaibuma ja suht pumpamiseks läks kätte, kui siis lõpuks lajatas sajaga. Lohel olid nõrga tuule settingud ja mingi hetk oli ülepauerdatud. Siis laksas väga puhangulist, raputas korralikult. Hüpetega läks nii ja naa :P . Mitu backi 720 ja 360, vist ühe suutsin korralikult maanduda, enamus olid krässid. Tavalised hüpped läksid puhangute töttu üpris kosmoseks :P … üks maandumine oli üsna hirmus – alla põlve vette. Õnneks lauale ja midagi ei juhtunud. Kui lõpuks maha tulin oli krässidest pea uimane ja otsustasin, et täna enam lõhkuma ei lähe :D .
  Ahjaa indy grääbe haarasin ja paar õnnestunud maandumist samuti :)
  Ühesõnaga… raju!

 4. Täna siis minu esimene sõit sel aastal Eestis, esimesel korral oli tuul suht vaikne, kui teisel korral minnes puhus täitsa ideaalselt juba ja kokkuvõttes väga super õhtu. Üllatavalt soe oli küll vesi, ilma susside, mütsi ja kinnasteta ei tundunud kordagi, et jahe oleks olnud, vahepeal hakkas kuiva kalipsoga isegi palav, eriti mõnus oli tiskre-hansu esine flätt, kus ei raatsinud üldjuhul enne sõidusuunda vahetada kui juba kiiludega liiva kinni jäin :) Kaldalt tundus küll, et lohesid liiga palju, aga kui juba veepeal, siis mahtus ilusti ära!

 5. to Reims: hmmm ma just mõtlesin, et kas oled sina või ei:D Tyyp oli küll sinu moodi, kuid varustus oli väga kahtlane…..ciciiciiiiiiiiiiiiiiiii
  Ah jaaa lugesin vahepeal kokku 38 lohet. Suvel läheb mölluks!!!!
  Kuigi oli tihe liiklus, kuid sõita ja hüpatqa sai kenasti. Tra algajad võiks aru saada, et kui nad harjutada tahavad, siis mingu PALUN eemale, sest nii on algajatele ja teistele turvalisem. Vittu eile jälle 3 tonti passisid lohed kikkis kõige magusama koha peal. Mõned mehed kohe norivad muhku:)

 6. Jepp, ega see algaja niiväga ei segakski, kui lohe ilusasti madalamale laseks. Eks alguses ole sellest raske aru saada, isegi nii jukerdanud :P
  Peaks teinekord lihtsalt juurde sõitma ja õpetama.

 7. Eile Martti käis välja mõtte, et võiks randades hakata lippe üles panema, mis piiritleb algajate ala … kas siis allatuult või ülatuult kaugemale.
  Muidu võib sellise träffiku juures hädasid hakata juhtuma jah.

 8. Mõte õige, sest asi võib päris kiiresti kontrolli alt väljuda. Kuna aga avalikes randades on surf ametlult keelatud, siis kes lubab neid lippe üles panna?????????? Oleks spets surfikohad, siis mõte väga mõistlik. Info tahvlid on ka suuresti kasuks algajatele, sest neid reegleid järgides on lambad terved ja hudid söönud:) Hmm arvan, et EEsti Lohesurfiliit peaks nüüd tõsist tööd tegema selliste punktide koha pealt. Tundub, et besti tiim tegeleb rohkem koolitustega ja varustuse müügiga. leib ju vaja laua saada kuidagi:) Ok nali naljaks

 9. Tegelikult oleks abi seegi kui oleks algajad n.ö. ära märgitud.
  Liinide küljes näiteks lipud.
  Muidugi on põhi rõhk ka koolitajatel just nemad peavad selle kultuuri algajates looma!

 10. liinide küljes lipud aitavad tähelepanu äratada küll, aga sellest vähe kasu kui nad ikka kõik karjakesi lohed zeniidis seisavad seal. See aitab juba siis kui nad laual on ja sõidavad, aga võibolla veel päris täpselt liikluseeskirju jälgida ei suuda. Siis teavad sõitjad juba ka ise algajamale teed anda ja ei vihasta ennast roheliseks kui keegi jälle teed ei andnud.

  Päris algajate kohapealt oleks küll aga mõistlik, et algajad sujuvalt kuhugi küljepeale suunata. Eks ole me kõik oma alustamiserõõmud kusagil tegijatest eemal harjutades veetnud ja nii oleks ka õigem kindlasti. Alustamise üks rõõmudest ongi üikad jalutuskäigud :)

 11. ja muuseas … lõuna-eestis surfates on ruumi piisavalt. Olen kaks päeva sõitmas käinud ja ruumipuuduse üle küll kurta pole saanud. Esmaspäeval Võrtsjärvel ja täna Peipsi peal (kusjuurest täna oli tuult nii et 6-ne lohe oli täpselt paras – nii et olen oma tuuletapmise needusest vist ka lahti saanud :) :P ).

 12. No kui nii algaja seisukohalt rääkida, siis tegelt need lipud tekitavad pigem suuremat segadust algajale, lohet üles lastes jäävad liinid väga kergelt nende lippude taha kinni ja tundub, et ongi valesti läbi joostud jälle, seega see asi ei toimi niikuinii, pigem olengi Kristiga nõus ja käitun ka sinnapoole, et kui ei ole endas kindel, siis matkan hea meelega lohega teistest natuke kaugemale nii kaua kuni saan kindel olla, et kõik läheb nii nagu plaanin alates veestardist!