RRD Freestyle & Wave Kitecup 2008 Pärnu

Laupäeval toimus siis lõpuks esimene freestyle võistlus see aasta. Kuigi oleks pidanud olema juba 5 võistlus, kuna aga tuult pole piisavalt olnud, siis on järjest kõik üritused ära jäänud kahjuks. Lõpuks siis TuuleJumal halastas meile ja lubas viimase võistluse ära pidada. Pärnu randa jõudsin esimesena, kuna püstitasime  Margusega RED BULLI sponsortelgi. Tuult oli 9-13 m/s ja kerge vihmasadu otsa. Päris tõsine katsumus oli suurt telki tugeva tuulega üles saada..ehheeeee. Kahju, et paljud tugevad võistlejad kohale ei saanud tulla mingitel põhjustel. Besti Rain on jala vigastusega kõrval ja Martti sootuks Egiptuses treenimas:) Hmmm Spinners tiimi ka polnud kohal mingitel põhjustel. Plaanis oli siis pidada 2 võistlus ja single eliminatsioon süsteemis. Heat pikkus 5 min ja mees mehe võistlus, et võitja pääses ainult edasi. Loosiõnne oli mul seekord palju. Esimesena läksin kokku Raavo-ga ja napilt võitsin, kuna rapsisin liiga palju ja sooja tegin ka vähevõitu. 2 sõit siis raskem vastane ja Tartu Gunni-ga. Gunnar viskas hp kohe alguses ja läksin kindlapeale välja, et peab hp ära tegema, sest muidu pole lootust edasi pääsule olnud:) Hmm ei õnnestunud kahjuks ja sellega oli võistlus tehtud. Teiseks võistluseks tegin sooja korralikult ja võtsin asja rahulikult. Kuna pole pikalt sõita saanud, siis keskendusin nendele trikkidele, mis mul rohkem käesees on. Raivoga siis esimeseks kokku ja suhteliselt kindlalt tulid hüpped, mis tagas ka edasipääsu. 2 kokku Raavoga, mis kujunes järjekordeselt suureks katsumuseks:) Raavo suutis lohe põõsasse lasta ja mina muidugi järgi samasse põõsasse;) Finaalis olin koos Ufo ja Pikkoriga. Lohe jälle põõsasse ja kaotasin mõnusalt aega. Õnneks aidati mul lohe uuesti üles saada ja hambad ristis tegin hp ära ja võit oli käes. Kuna punktid jagunesid 2 võistluse puhul järgmiselt, et minul, Gunnaril ja Ufol võrdselt 6 punkti, siis tuli teha lisa finaal. Kui päris aus olla, siis olin täiesti küpse.  Super finaalis suutsin teha 3 x front unhook, kiteloop hook, kiteloop unhook, f-16 unhook, back unhook ja lõpuks siis hp ka veel kuidagi õnnestus. Hmm sellise setiga võitsin siis võistluse..iciciciciciiiiiii  Võistlus ise oli raske, kuna 7 m2 lohega pole juba pikalt sõita saanud ja tunnetus suhteliselt kehva. Tuul pagitas ka vihma sadas lakkamatult. Suuuuuuuur suuuur kummardus besti Rainile ja Margusele, kes olid kohtunikud ja Margusele peab välja tegema, et viitsis võistlust korraldada:) Hmmm olen väga õnnelik võidu üle…ehheeee

7 thoughts on “RRD Freestyle & Wave Kitecup 2008 Pärnu

 1. Mis trikkidega rooki klassi mehed/naised võistluse kinni panid? Zone’st lugesin, et backroll loopiga… või oli kõvemaid trikke ka? Mis tase üldiselt vaadates oli?
  Järgmine aasta tahaks ikka osa võtta ja unhookile hagu anda :)

 2. Krt, okas on enda soorituse pärast hinges – järgmine aasta siis võistlused põhihooaja siseselt ja loodetavasti soojemates tingimustes. Kui ikka 2-kuuline auk vabakava trenni sisse jätta, siis on rähnid kerged tulema. Aga iga ebaõnnestumine lisab sportlikku enesepiitsutamise tahet tulevikuks – Kanter ju ka esimesel olümpial põrus :D . Ja olgu meie kõigi peamiseks eesmärgiks lätakatele järgi jõudmine ja ära tegemine :)

 3. to Asko: harrastajate klassis backroll ja hangtime crab ja mõned loop-id ka. Hmm kui oleksid omad trikid ära teinud, siis julgen väita, et 1 koht oleks olnud garanteeritud:)

 4. Hea teada, et tase ületamatuks pole vahepeal muutunud :D . Eks ta hea õnne asi ole – kas suudad võistlustel enamus õpitust lukku saada või mitte.

 5. Igatahes woohooo :) Radical RRD Ristole, et karikas omadele sai. Loodetavasti next season toimuvad võistlused plannipäraselt ja saab õpitut vahetult rakendada.

 6. Minu mälestused. Loosiõnne vedas alt – läksin kohe algul kokku võistluse võitjaga. Esimene heat Ristoga algas nii, et ma signaali ei kuulnud ja magasin minutikese algusest maha. Ja mõni teinegi sõitja sõitis ja oli võistlusalas ees, sest ei teadnud, et võistlus algas. Risto võitis minuteada triple unhook frondi ja f16-ga. Suht võrdne seis oli tõesti meil. Mul oli talle vastu panna ülikõrge backroll-kiteloopiga. Teisel korral Risto vastu juhtisin alguses ühe trikiga, kuni poole heati ajal jäi mu lohe liin põõsa okstesse kinni ja tulemuseks lohe põõsa taga maas. Peagi sõitis Risto ise ka samasse põõsasse ja minu liinidesse :D Lohe sain üles 10 sekundit enne heati lõppu. Risto sai heatis minuti – poolteist rohkem sõita ja sellega kindlustas oma edasipääsu. Võistlus oli karm ja aus. Tuul puhus hästi ja parim sõitja võitis. Külm oli ka ja seetõttu oli hea, et double eliminationit ei olnud. Kokkuvõttes tuli mulle 7s koht.

 7. Väga lahe üritus oli! Üliõnnelik oma esimese võistluskogemuse üle. Kahju muidugi, et harrastajatesse nii vähe rahvast jäi. Btw ei olnud ainult backrollid ja luubid vaid ilusad frondid ka.

  Veel oli põnev vaadata, kuidas kaldaäärde ja vette pidevalt poisse ning lohesid potsatas. Extreme!!