Surfimeka Cabarete

Peale 3 kuud maalilisel Parose saarel maandusime 10 p tagasi Dominikaani Vabariigi pohjarannikul, ylemaailmselt tuntud surfimekas Cabaretes. Cabarete ise meenutab suuruselt vaikelinna voi asulat. Linnakeses pesitsevad pohiliselt surfarid. Surfilaudadega randa jalutavad bikiinides chickid muudavad iga hommiku veelgi paikeselisemaks. Koikjal voib leida vaikesi surfipoekesi, kohvikuid ja baare. Loomulikult ei puudu ka korralik ooelu. Rannarestoranid muutuvad peale kella 23 klubideks, kus voimalus valgel liival Kariibi mere palmide all rokkida hommikuni. Suuremad ooklubid asuvad veel paar km eemal asuvas Sosua linnas. Hinnad on Euroopaga vorrledes vaga odavad (n: ohtusook rannarestoranis 60 eeki, rumm 1l 50 eeki, 0.65 l olu 20 eeki). Kristi muidugi kiidab igal hommikul vorratut Dominikaani kohvi.

Siia tulles teadsime, et hetkel on low-season ja olime valmis tuuletuteks paevadeks, aga tuulepuuduse yle ei saa kuidagi kurta. Iga paev hakkab puhuma u 12 ajal ja laksab 17-25 knottsi pimedani valja. Windgurust voi Windfinderist ei ole motet olukorda tsekkida kuna tegu on termokaga. Siiamaani oleme 10 paevast 9 korralikult soita saanud. Yldse pidi siin puhuma u 300 paeva aastas yle 15 knottsi. Hooaeg peaks algama nov keskel ja siis pidi siinne rahvaarv kolmekordistuma. Kui hetkel on tavaliselt korraga peal 30-40 lohe, siis hooajal ulatub see arv 300 ni. Number voib tunduda kyll suurena, aga tegelikult on rand niivord suur, et koigil on piisavalt ruumi, nii algajatel kui vabakava meestel. Rand ise on kaitstud riifiga, mis murrab suuremad lained. Vesi ranna lahedal on kerge chop. Ennem riifi tekib lainete vahele peeglesile flati ala. Riifist yle minnes voib kohata hetkel veel paari meetriseid laineid, mis aga pidid lahinadalate jooksul kasvama 6-10 meetristeks. Paar km ylestuult minnes joesuudmes on taielik flati spot, kus ylihea harjutada.

Ohutemperatuur on aastaringselt 28-32 kraadi ja vesi 26-28 kraadi, nii et kalipso voi minema visata :) Pohi on liivane ja mis peamine kivi ja siilivaba.

Koht on ka algajatele ideaalne oppimiseks tanu suurele laiale liivarannale ja side-on-shore tuulele.

Kes kannatab unepuuduse all hommikuti (nagu Kristi), siis 7.00 avatakse korval rannas surfikoolid. Ise proovisime ka yks hommik ara ja tuleb tunnistada, et hakkas taiega meeldima. Jalle yks hobi juures :)

Tegemist leidub siin kyllaga ka mittesurfavale inimesele – erinevad jeep safarid dzunglisse, katamaraani tripid lahedal asuvatele saartele, pealinna Santo Domingo vaatamisvaarsustega tutvumine, rummi ja kohvi tehaste kylastamine, kalastusretked, snorgeldamine, sukeldumine, ratsutamine, Haiti woodoo noidade show jne.

Kui kellelgi on veel talvine (surfi)puhkus planeerimata, siis voime aidata soodsate lennupiletite leidmisel, kohapeal oomaja leidmisega, soodsalt varustuse hoiustamisega. Samas pakume kitesurfi koolitust eesti-, inglise-ja vene keeles soodsa hinnaga!

PS! Kui reis aegsasti bronnida, saab isegi soodsamalt kui Egiptusesse minna (meie igatahes saime)!

Meie nr Cabaretes: +18295859995

20 thoughts on “Surfimeka Cabarete

 1. Krt, Kesalt nii hea koha kirjeldus, jutt nagu mõnest reiside korraldaja brsüürist! Kauaks plaanite paikseks jääda?

 2. Paluks ka minu meilile info lennu kohta, pls!;) Marko, millise lennu firmaga kasutasite?
  mariannaex(ät)gmail.com

 3. veits ajas kadedaks:)) kuidas seal purjelauduritega lood? mahuvad lohede keskele või mingi oma spot?

 4. Hei,

  Marko saada mulle palun ka info lennu kohta, kust kohast sai, millal paremini sõita?

  sergei/AT/webteam/Punkt/ee
  Suuuuuuured tänud ette!

 5. Kuidas elamise hinnad on? Millised usa odavlennud sinna lendavad ning millist lennujaama tuleks vaadata?

 6. Puerto Plata lennujaam, 20 km Cabaretest, purjelaudurid mahuvad ilusti ara ja neil on oma ala ka. Elamise hinnad on vaga erinevad, soltub, millist elamist tahad.

 7. Rumm nii kallis?! Unusta ära, ma jään parem Tanduay peale! :D Aga tuult ja päikest teile sinna

 8. Tuleb todeda, et Tanduay jah vahe parem kui kohalik vagijook. Meil kisub ka tana vist korralikuks Halloooviiiiniks, lisaks veel ka koolidirektori synna….!

 9. Kesa, super kirjatükk! Sellepärast ongi cabarete surfi meka.
  Tahaks ka teie imehead hommikukohvi ja lainesurfi. :D
  Aga mis muud kui et kõvasti dooljat tasku tuleks ja iga päev magus tuul puhuks!

 10. Kui aega ja viitsimist, siis ootaksin minagi reisiinfot et perega Mina naine ja laps) sealt võibolla läbi tulla?
  Kui on mingit inffi odavamate teemade kohta siis mail on mul thomas@hansalex.ee
  Tänud!

 11. Tere,
  Kui kauaks sinna jääte? Tulen 9.nov Cabaretesse paariks nädalaks.
  Oleks tore trehvata. Ise peatun Viva Wyndam’is.
  Kas 13m2 lohe oleks praegu mõistlik valik kaasa võtmiseks?

  Tuult!
  Viljar
  viljar@effex.ee

 12. Hommikul on vahem tuult paeval rohkem, kui Sul on, siis vota moni vaiksem lohe ka kaasa! Kui kohal oled, siis helista!

 13. Kaoba hotelli tuulemõõtja näitab viimastel päevadel tuulisel ajal 12 knts-i. Palju tegelikult on olnud? Eile oli küll palju sõitjaid.

 14. Hei Marko,
  tundub põnev koht. Saad järsku infi saata palju seal elamine näiteks maksab. Kui tuleks siis 4-5 nädalaks. Samuti kas märtsis on seal sõidetav periood? Mis lohesuuruse tuuled siis puhuvad? Kauaks ise saarele jääte?
  Terv.,
  Olaf
  olafesq at gmail . com

 15. Cabaretes käidud.
  Tsopp ja mõni tuuletu päev ei tule meeldegi. Kliima, loodus, rannad, fiiling jne jne olid ikka mega mõnusad. Tuulistel päevadel oli vees ca 100 lohet ja kümmekond purjelauda, aga ruumi jagus kõigile ja jäi kõvasti ülegi.
  Ja muidugi võrratud Kristi ja Marko ning nende külalislahkus…
  Aitäh!
  Super.
  PS Ovele jätkuvat edu tema maailmareisil!

 16. Tanud Villi. Eile jutu ja joogi kaigus just arutasime, et taitsa kahju kohe, et teid ei ole enam siin. Tore oli Teiega tuttavaks saada ja room kuulda, et oled onnelikult kodus tagasi.